Certyfikaty znajomości języka polskiego dla studentów Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców WL UJ CM

Po raz pierwszy w historii Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców WL UJ CM odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów znajomości języka polskiego z elementami języka specjalistycznego medycznego. 32 studentom z Norwegii, Szwecji, Niemiec i Malezji wręczył je prof. dr hab. Jerzy Walocha, przewodniczący Rady Szkoły. Najlepsi – Bjorn Wobcke, student V roku oraz Sigurd Klem student VI roku – osiągnęli poziom biegłości językowej B2.

Organizatorem egzaminu oraz spotkania, które odbyło się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM, była Szkoła Medyczna dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum oraz odpowiedzialne za nauczanie języka polskiego jako obcego Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W uroczystości udział wzięli dyrektor Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ dr  hab. Waldemar Martyniuk oraz egzaminatorzy i nauczyciele języka polskiego: mgr Dorota Rogala, mgr Marzena Baran, mgr Monika Burzyńska, mgr Beata Terka i mgr Piotr Słomian.

Data opublikowania: 21.06.2017