Wieczór wigilijny

15 grudnia studenci oraz pracownicy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ mieli okazję poznać alternatywną wersję historii o Bożym Narodzeniu. Jasełka przygotowane wspólnie przez studentów polskich i zagranicznych okazały się wspaniałą ucztą, która na przemian śmieszyła i wzruszała słuchaczy.
Tego wieczoru nikogo nie dziwiło to, że Aniołowie używają iPhonów, a diabły mogą jeździć na hulajnodze. Za wyjątkowe przedstawienie i wyrecytowane piękną polszczyzną teksty aktorzy otrzymali owacje na stojąco, a wśród nich odpowiedzialna za przygotowanie jasełek mgr Marzena Baran. Część artystyczna zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie wszyscy spotkali się przy wigilijnym stole, by wspólnie spożyć tradycyjne potrawy i podzielić się opłatkiem.

Data opublikowania: 06.01.2017
Osoba publikująca: Tomasz Kaleta