INFORMACJE O KURSIE

PRACOWNICY I STUDENCI
CENTRUM JĘZYKA I KULTURY POLSKIEJ
W ŚWIECIE UJ

Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników i studentów na uroczyste zakończenie kursu języka i kultury polskiej połączone z rozdaniem dyplomów, które odbędzie się 20 czerwca 2017 r. o 16:00 w auli Collegium Novum (I piętro), ul. Gołębia 24.
Studenci będą odbierać dyplomy ubrani w togi. Togi będzie można zakładać od 14.00 w szatni Collegium Novum (parter).
W uroczystości mogą wziąć udział członkowie rodzin i osoby zaprzyjaźnione.

INTENSYWNY ROCZNY LUB SEMESTRALNY KURS PRZYGOTOWAWCZY DO PODJĘCIA STUDIÓW W POLSCE

Oferujemy Państwu kursy przygotowawcze do podjęcia studiów w Polsce w zakresie:

• NAUK SPOŁECZNYCH (psychologia, socjologia, historia)
  • NAUK POLITYCZNYCH I STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH
  • MARKETINGU I ZARZĄDZANIA
  • MEDYCYNY

Celem programu jest przygotowanie przedmiotowe do wybranego kierunku studiów oraz rozwijanie i kształcenie:

•  wszystkich sprawności językowych (słuchania, mówienia, czytania i pisania);
  •  kompetencji gramatycznych i leksykalnych;
  •  kompetencji ortograficznych i fonologicznych;
  •  ogólnych kompetencji językowych;
  •  umiejętności redagowania tekstów;
  •  umiejętności streszczania, omawiania i analizy tekstów ogólnych i specjalistycznych;
  •  umiejętności formułowania publicznych wypowiedzi i przedstawiania swojego stanowiska.

W przypadku osób biorących udział w semestralnym programie przygotowawczym, pożądana jest znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie A2. W razie dużego zainteresowania, istnieje możliwość uruchomienia zajęć z innych przedmiotów (np. biologia, chemia, matematyka) za dodatkową opłatą bądź pomoc w zorganizowaniu zajęć dodatkowych przez sprawdzone, niepubliczne instytucje edukacyjne (również za dodatkową opłatą).